Cariere

Valoarea serviciilor MB Distribution nu ar fi posibilă fără valoarea fiecăruia dintre colegii noștri.

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă sudată, care pune accent pe colaborarea pe termen lung, competență, sprijin și respect reciproc, trimite-ne CV-ul tău la adresa resurse-umane@mbd.ro sau folosind formularul din această pagină, pentru pozițiile vacante sau pentru oportunități viitoare de colaborare.

Presales tehnic pentru soluțiile IBM Software

Candidatul ideal:

  • Studii superioare de specialitate în domeniul IT / tehnic
  • Experiență în lucrul cu sisteme de operare server Windows și Linux
  • Experiență în networking și securitatea sistemelor IT
  • Competențe în lucrul cu soluții de infrastructură hardware ( servere, storage și endpoint )
  • Cunoștințe solide de limba engleză scris, citit și vorbit, care să permită înțelegerea documentațiilor tehnice de specialitate, corespondență și conversație
  • Competențe în lucrul cu sisteme de baze de date constituie un avantaj
  • Competențe în lucrul cu portale, servere de aplicații și soluții de integrare de aplicații constituie un avantaj
  • Competențe în lucrul cu soluții business intelligence și statistică constituie un avantaj
  • Cunoștințe generale Java, .net, sau PHP constituie un avantaj

Descrierea jobului:

  • Cunoașterea soluțiilor IBM Software ( IBM SW ), la nivel de funcționalități, cu capacitatea de a instala și de a configura oricare din soluțiile IBM SW
  • Instalarea și configurarea IBM SW, în mediile de testare interne
  • Coordonarea, pregătirea și susținerea workshopurilor / trainingurilor tehnice, organizate de MBD, pentru partenerii săi de business
  • Acordarea de suport activ partenerilor de business și echipei de vânzări IBM SW, în proiectele în care sunt implicate soluții IBM SW
  • Promovarea activă soluțiile IBM SW, alături de echipa de vânzări, în toate activitățile MBD, cu partenerii de business
Formular încărcare CV
Upload CV ( fișiere tip: pdf, doc, max 5MB )