Cariere

Hai în echipa MB Distribution

Valoarea serviciilor MB Distribution nu ar fi posibilă fără valoarea fiecăruia dintre colegii noștri.

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă unită și energică, care pune accent pe colaborarea pe termen lung, competență, sprijin și respect reciproc, trimite-ne CV-ul tău la adresa resurse.umane@mbd.ro sau folosind formularul din această pagină, pentru pozițiile vacante sau pentru oportunități viitoare de colaborare.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare
  • Cunoștințe de limba englezăla nivel mediu
  • Bune abilități de comunicare și relaționare cu clientii;
  • Persoană responsabilă, serioasă, proactivă;
  • Cunostinte de baza de HTML, Corel, Canva, Photoshop.

Responsabilități:

  • Mentinerea imaginii si a prezentei companiei pe piata la un nivel profesional, dezvoltarea continua a imaginii si identitatii firmei, atat in mediul fizic cat si online
  • Asigurarea materialelor promotionale apartinand de marketing, organizarea si coordonarea evenimentelor companiei (workshop-uri, participari la targuri Teambuilding, evenimente)
  • Asigurarea functionarii si up-gradarea paginilor web, planificarea, proiectarea si realizarea campaniilor de comunicare (e.g. newsletter, etc) si a promotiilor propuse de echipa de Product Manageri (construirea machetelor in programe grafice specifice – Canva.com, Corel etc), implementarea designului uniform, ulterior evaluarea si raportarea eficientei acestora catre conducere si echipele de Product Manageri & Vanzari
  • Crearea, implementarea si derularea unor campanii digitale (e.g Google Adwords) eficiente, in vederea imbunatatirii imaginii si vanzarilor companie.
  • Dezvoltarea si implementarea strategiilor de marketing. Realizarea si propunerea de buget a unui plan anual de marketing
  • Sistematizarea comunicarii pe retelele de socializare in numele companiei
  • Construirea, gestionarea, actualizarea continua a bazei de date de clienti a companiei si informarea acesteia despre listele de preturi, promotii, etc
  • Informarea periodica a conducerii cu privire la evolutia in domeniul marketing si propunerea de noi posibilitati de dezvoltare in acest domeniu

    Prin completarea și trimiterea acestui formular sunteți de acord ca MB Distribution să stocheze datele dumneavoastră din formularul de mai sus, timp de maximum 13 luni, pentru a vă contacta ulterior în vederea ofertei sau discuției asupra unei poziții deschise în cadrul companiei noastre.

    Operator Call Center

    • Studii medii sau superioare

    • Asigură comunicarea cu clientii prin telefon si e-mail;
    • Primește și distribuie apelurile telefonice către personalul tehnic;
    • Introduce datele în programul de service;
    • Emite facturi proforme și le expediază către clienți;
    • Responsabil(ă) de înregistrarea tichetelor în aplicația software internă pentru solicitările clienților companiei;
    • Întocmeste rapoartele specifice postului.

      Account Manager

      • Experiență și rezultate dovedite pe o poziție similară în domeniu- minim 3 ani;
      • Studii superioare de specialitate
      • Abilități excelente de comunicare și relaționare, dar și de prezentare;
      • Abilități solide de analiză și sinteză
      • Cunoștinte de vânzări și marketing
      • Capacitate de organizare și planificare a propriilor activități;
      • Implicare și perseverență, dar și anticiparea problemelor ce pot aparea;
      • Permis de conducere categoria B
      • Disponibilitate de deplasare
      • Limba engleză la nivel conversațional.

      • Creează, dezvoltă și gestionează propriul portofoliu de clienți
      • Prospectează piața / contactează clienți potențiali și menține legatura cu clienții deja existenți
      • Gestionează la cele mai înalte standarde profesionale relația cu clienții existenți
      • Se implică permanent și în mod proactiv în gestionarea tuturor fazelor din ciclul de negociere / vânzare, precum și în activitatea post-vânzare, pentru asigurarea unui nivel maxim de satisfacție al așteptărilor clienților
      • Reprezintă și construiește o imagine puternică prin seriozitate și credibilitate având orientare către consultanță și respectarea termenelor agreate.
      • Identifică nevoile clienților strategici și a oportunităților de vânzare
      • Participă la îndeplinirea planului anual de vânzări
      • Urmărește realizarea indicatorilor de activitate necesari pentru atingerea obiectivelor
      • Evaluează oportunitățile de business actuale și viitoare.